Blog

  • Kronus'un (Hava Tanrısı) oğlu Adanus tarafından kurulduğu söylenen mitolojiden gelmektedir. Bu bereketli merkezin kalbinde yer alması nedeniyle Adana, Hititler ve Hitit İmparatorluğu'na kadar uzanan yüzyıllar boyunca birçok medeniyet için önemli bir şehir olmuştur. Değerli Seyhan Nehri, Hadrianus tarafından yaptırılan ve daha sonra Justinianus tarafından onarılan antik Taşköprü tarafından geçilmektedir. Roma döneminde 300 metre uzunluğunda bir taş köprü inşa etmenin gerçek bir başarı olduğunu belirtmek gerekir.
    • Akdeniz, batıda Atlas Okyanusu'ndan doğuda Asya'ya uzanan ve Avrupa'yı Afrika'dan ayıran kıtalararası bir denizdir. Genellikle Batı medeniyetinin beşiği olarak anılır
    • Adana'ya ilk gittiğinizde soracağınız ilk soru "Adana'da en iyi kebap nerede yenir?" olacaktır. Ocakbaşı atmosferinde faaliyet gösteren Adana kebapçıları tazelikleri ve lezzetleriyle biliniyor. Salata ve börekle servis edilen kebaba şalgam eşlik ediyor. Zengin lezzet sunumları ile kebabın lezzetini karşılaştırdığınızda hesabın oldukça makul olmasına şaşırabilirsiniz.
  • Antik Kilikya'nın önemli bir kenti olan Adana'nın verimli toprakları, ticari ve askeri yollar üzerindeki stratejik konumu, farklı medeniyetler arasında sürekli el değiştirmesine neden olmuştur. 18 medeniyete ev sahipliği yapan kentin dört bir yanında 10'dan fazla antik kenti ziyaret edebilir, yaylaların eşsiz doğasını ve temiz havasını içinize çekebilir, lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
  • Küçük hatchback dünyasında SEAT Ibiza, keskin tasarımı ve mükemmel oranlarıyla inkar edilemez derecede çekici.
  • Adana oto kiralama Adana'da bir araç kiralamak oldukça basittir. Genellikle bir kimlik belgesi, sürücü belgesi ve kredi kartı ile başvuruda bulunabilirsiniz.
Whatsapp Telefon